çelik tel donatılı beton-steelmix
dramix steelmix çelik tel fiyatı

SteeMIX Beton Çelik Tel Donatı

SteelMIX /Dramix Çelik Tel,

Beton içerisine takviye donatı olarak katılan ,ince çelik tellerdir. Değişik çap ve boylardadır. Her iki ucu kancalıdır ve beton içine katılarak homojen bir dağılım elde edilir. Beton Altı Trapez üstü kompozit yapılarda çelik hasır yerine rahatlıkla kullanılabilir. Zaman tasarrufu ve uygulama kolaylığı sağlar.Çelik Hasır nakliyesi olmaz.

SteelMIX Beton Donatı Çelik Telleri
Çelik Tel Fiyatları
çelik tel donatılı betonlar

Beton Takviyesinde Kullanılan TS10513 standardına uygun ,sonu kancalı,iki ucu kıvrılmış ,birbirlerine özel tutkalla birleştirilmiş, Sınıf C,Tip A, soğuk çekilmiş teller

SteelMIX / DRAMIX Çelik teller , yeteri kadar dayanıma sahip,çelik tel-matris bağı yeterli ve uygun miktarda kullanılırsa çatlak genişliğini küçük düzeyde tutar ve betonun tepe yükü sonrası büyük şekil değiştirme yaparak yük taşımasını sağlar.Böylece yüksek sünekliğe sahip betonlar elde etmek mümkün olur.


SteelMIX Aşağıdaki Beton Donatı uygulamalarında kullanılır:
A- Saha betonu,zemin, şap ve temel betonlarında

B- püskürtme beton uygulamalarında (tüneller, şev stabilizesi, barajlar gibi)

C- prekast beton dökümlerinde (paneller, beton borular gibi) 


SteelMIX / Dramix Çelik Tel Donatı Nasıl kullanılır?
25 kglık torbalarda satılan çelik teller , beton harcı içerisine karılma sırasında katılır. Çelik teller harcın içerisine homojen bir şekilde dağılır ve başka bir yük taşıma donatısına gerek kalmadan bir beton elde edilir. Betonun dökümü ve uygulanması sırasında herhangi bir ek işlem gerektirmez.


SteelMIX Beton Çelik Teli Dozajı ?
Uygulamanın tipine ve betondan istenen özelliklere göre, kullanılacak dozaj ve elde edilecek beton kalınlığı belirlenmelidir.


SteelMIX Beton Çelik Tellerin Avantajları:
SteelMIX tel çekme dayanımı 1100MPa olup çelik hasırda kullanılan tellerin iki katıdır.
Ucları kanca şeklinde olup betonda en iyi ankrajı sağlar.Betonun enerji yutma kapasitesini arttırır.Dolayısı ile betonun ömrü uzar .Sıcaklık değişimine ve farklı sertleşme sürecine bağlı çatlaklar yok olur.SteelMIX çelik teller çatlak üzerinde körü görevi görerek çatlağın ilerlemesini önler.
Hasır çelik nakliyesi ve uygulama zamanından tasarruf edilir. Örneğin, 10 günde yapılabilen tipik bir zemin beton işi 7 günde bitirilir. Özellikle tünel veya beton panel ve boru üretimlerinde bu süre çok daha kısalmaktadır. Çelik hasır nakliyesi,serilmesi ve taşımaları olmaz . Betoniyerlerde doğruca serilir.


SteelMIX Çelik Teller betonda daha homojen bir donatı dağılımı sağlar.
Çelik telli betonun esneme özelliğinin artmasıdır. Betonun enerji tutma kapasitesi artar . Donatı bütün betona dağıldığı için çatlak kontrolü mükemmel olarak sağlanmaktadır. Dinamik ve ani yüklemelere karşı çelik telli beton daha yüksek direnç gösterir. Özellikle zımbalama etkisine karşı direnci kanıtlanmıştır. Klasik uygulamalardaki derz açıklığından daha fazla derz açıklığı sağlanır.

Ekonomik olarak: Betonun dayanıklılığı artar. Dramix Çelik telli beton ile, döşeme kalınlığı azaltılır. Dramix Çelik teller ile inşaat süresi kısaltılır. Toplam maliyette %10 - % 15 kadar düşüş elde edilir. Çelik Hasır nakliyesi olmaz !steelmix-çelik-tel-takviyeli-beton